Nazwa/Imię:

Email:Reklama
Uprzejmie informujemy, że zgłoszenie dzieci na diagnozę i terapię SI będą odbywać się zgodnie ze standardami  przyjęć obowiązujących w MZPPP. (odstępuje się od tzw. „zapisów”)

Informujemy, że zapisy na  terapię EEG Biofeedback w roku szkolnym 2016/2017 odbywać się będą na bieżąco w sekretariacie (osobiście lub telefonicznie – 41 3676728) od dnia 26.09.2016r.


Informujemy, że od dnia 29.08.2016r. Poradnia jest czynna w godz.: 8:00 - 18:00.
Sekretariat Poradni w dniach od 29.08 - 02.09.2016r. czynny będzie w godz.: 7:30 - 15:30.

Więcej…

Dyrektorzy

Przedszkoli, Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych

w Kielcach

 

            Dyrekcja oraz pracownicy MZPPP w Kielcach serdecznie  zapraszają przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców do udziału w przedsięwzięciu „Dzień Bezpiecznego Internetu”, który w tym roku obchodzić będziemy 9 lutego 2016r. Jest to dla nas okazja by zaprosić młodszych i starszych użytkowników sieci do współpracy na niwie szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. Nie zamykamy się w  wąskich ramach jednodniowej akcji - rzeczoną współpracę gotowi jesteśmy podjąć na przestrzeni całego II półrocza 2015/16.

MZPPP po raz kolejny włącza się w przedsięwzięcie, którego myślą przewodnią jest kreowanie lepszego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach tegorocznego DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Realizując wspólnie z nauczycielami, rodzicami, z dziećmi i młodzieżą różne formy zajęć profilaktycznych chcemy współdziałać na rzecz tworzenia bezpiecznego Internetu ludzi odpowiedzialnych. Z drugiej strony, prócz zagrożeń, chcemy skoncentrować aktywność na wykorzystaniu potencjału tkwiącego w sieci - który można spożytkować dla edukacji, rozwoju umiejętności społecznych i szeroko pojętej stymulacji poznawczej dzieci i młodzieży.

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą (załącznik), w której znajdziecie Państwo nazwy programów - zajęć warsztatowych oraz prelekcji proponowanych do realizacji w ramach DBI. Prócz sprawdzonych form, znajdziecie Państwo także nowe propozycje. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki MZPPP, zajmujących się zagadnieniami korzystania z sieci w harmonii z potrzebami psychofizycznymi młodego człowieka.

Zgłoszenia można przesyłać na adresy e-mail: wicedyrektora – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Pana Łukasza Kołomańskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu proszę podać rodzaj zajęć jaki Państwa interesuje, nazwę placówki, klasę, ilość dzieci oraz imię i nazwisko osoby koordynującej z ramienia szkoły, kontaktowy numer telefonu. Wyznaczeni specjaliści skontaktują się celem ostatecznego ustalenia terminów realizacji wskazanych przez Państwa zajęć. Inne możliwości umawiania zajęć to kontakt telefoniczny z nami lub bezpośrednio z realizatorami (lista w załączniku – oferta). Zapotrzebowanie możecie Państwo zgłaszać także poprzez koordynatorów współpracy MZPPP z placówką.
Warsztaty prowadzone będą na przełomie luty – maj 2016.

Z pozdrowieniami

 Koordynujący przedsięwzięcie z ramienia MZPPP

 Wicedyrektor MZPPP Andrzej Siwoń

                                                                                                                   Nadzór pedagogiczny: Dyrektor Barbara Jamróz

  ZAŁĄCZNIK:  OFERTA ZAJĘĆ
„DOPALACZE”. . . groźna moda

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele i Wychowawcy!

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a także i w najbliższym otoczeniu,  o substancjach, które posiadają właściwości psychoaktywne zbliżone do działania narkotyków. Powszechnie nazywane są „dopalaczami”. Na terenie kraju ale i naszego województwa oraz miasta odnotowuje się rosnąca liczbę zatruć nowymi narkotykami jakimi są  „dopalacze”. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Pojawiły się też ofiary śmiertelne. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.

Największa siła rodziny tkwi w przeciwdziałaniu zjawisku używania substancji psychoaktywnych poprzez wzmacnianie tzw. czynników chroniących w procesie wychowania dziecka i nastolatka. Publikacja w zwięzły sposób przedstawia udowodnione naukowo sposoby postępowania rodziców z dzieckiem, tak by nigdy rodzina nie musiała mierzyć się  z problemem narkotyków, alkoholu czy "dopalaczy". Zapraszamy do lektury i rozpowszechniania ww. publikacji podczas spotkań z rodzicami oraz w Internecie.

Zachęcamy zapoznania się z informacjami oraz do pobierania ulotek i materiałów wykorzystywanych w działaniach profilaktycznych, wydanych w ramach Kampanii Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
 
 Więcej informacji w dziale AKTUALNOŚCI


Barbara Jamróz
Dyrektor MZPPP


Motto:Być blisko dziecka, młodzieży, rodziców i wspomagać ich w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych,  zdrowotnych i życiowych

S
zanowni Państwo!
Dziękujemy za odwiedzenie witryny internetowej Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kielcach.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą oraz rodzajem prowadzonej przez nas działalności. Jesteśmy placówką oświatową, zajmującą się specjalistyczną pomocą  psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną w tym w wyborze kierunku kształcenia i zawodu.
Udzielamy pomocy dzieciom i młodzieży w wieku od urodzenia do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej a także rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim potrzebującym pomocy dotyczącej wychowania i kształcenia.
  • Rejonem działania MZPPP jest miasto Kielce.
  • Organem prowadzącym jest miasto Kielce, a nadzór pedagogiczny sprawuje Świętokrzyski Kurator Oświaty.
  • Usługi Poradni są bezpłatne. 
  • Nie wymagamy żadnych skierowań.
Zależy nam, aby Poradnia jak najlepiej spełniała oczekiwania klientów, dlatego wszelkie uwagi o naszej pracy będą bardzo cennymi sugestiami, zmierzającymi do podnoszenia jakości świadczonych usług.
Serdecznie zapraszamy
mgr Barbara Jamróz


STATUT PORADNI

Poradnia czynna jest od 8:00 – 18:00

Sekretariat Poradni czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 16.30